wyszukaj według cech

płytki lastryko - więcej niż sentymentalne

Technika wytwarzania podłóg typu lastryko wywodzi się ze starożytnej Grecji, ale miejscem, w którym nabrała szczególnej popularności była średniowieczna Wenecja. Stąd styl „terazzo” zwany jest „wenecką podłogą” lub „weneckim seminato”. 

Czy lastryko jest ekologiczne... czytaj poniżej

płytki imitujące lastryko

  • promocja
  • nowość
  • promocja

czy lastryko jest ekologiczne?

Efekt „terazzo” pierwotnie uzyskiwany był z pokruszonej terakoty, nierzadko uzyskanej z rozbiórki, wymieszanej następnie z wapnem. Ze względów estetycznych do granulatu zaczęto dodawać fragmenty marmuru. Aktualnie stosuje się kamienne kruszywo, czasem z dodatkiem szkła, a także połyskującego metalu. Płytki ceramiczne typu lastryko uzyskiwane z naturalnych surowców są korzystne dla środowiska i bezpieczne dla użytkowników.

jak komponować płytki lastryko?

Weneckie podłogi wykonane z gresowych płytek lastryko pasują zarówno do klasycznego jak i nowoczesnego wystroju wnętrza. Barwne kafelki i dekoracje, mieniące się drobinkami marmuru doskonale zdobią ściany oraz okładziny kuchennych wysp i kominków. Z uwagi na wysoką odporność na ścieranie i parametry antypoślizgowe mogą być stosowane w przestrzeniach publicznych.

peerelowski styl czy ponadczasowe rozwiązanie? 

Z uwagi na nadzwyczajną trwałość oraz stosunkowo niski koszt wytworzenia, lastryko święciło tryumfy w czasach socrealizmu i z tym okresem było do niedawna kojarzone. Obecnie powraca do łask, a projektanci płytek ceramicznych prześcigają się w komponowaniu zadziwiających zestawień. Lastryko to wyjątkowe dzieło sztuki, które ma swoje własne odcienie, niepowtarzalne mozaiki i kolory.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl