wyszukaj według cech

płytki lastryko - więcej niż sentymentalne

Technika wytwarzania podłóg typu lastryko wywodzi się ze starożytnej Grecji, ale miejscem, w którym nabrała szczególnej popularności była średniowieczna Wenecja. Stąd styl „terazzo” zwany jest „wenecką podłogą” lub „weneckim seminato”. 

Czy lastryko jest ekologiczne... czytaj poniżej

płytki imitujące lastryko

płytka Arcana Miscela Grafito mat 60x60 cm ciemno-szare terazzo płytka Arcana Miscela Grafito mat 60x60 cm ciemno-szare terazzo
cena:

119,00 zł

Cena regularna: 138,00 zł

zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
płytka Arcana Miscela Nacar mat 60x60 cm jasne terazzo płytka Arcana Miscela Nacar mat 60x60 cm jasne terazzo
cena:

119,00 zł

Cena regularna: 138,00 zł

zobacz więcej
  • promocja
płytka Lamborghini Le Mans Acciaio 75x75 cm szary kamień płytka Lamborghini Le Mans Acciaio 75x75 cm szary kamień
cena:

199,00 zł

Cena regularna: 299,00 zł

zobacz więcej
  • promocja
  • promocja

czy lastryko jest ekologiczne?

Efekt „terazzo” pierwotnie uzyskiwany był z pokruszonej terakoty, nierzadko uzyskanej z rozbiórki, wymieszanej następnie z wapnem. Ze względów estetycznych do granulatu zaczęto dodawać fragmenty marmuru. Aktualnie stosuje się kamienne kruszywo, czasem z dodatkiem szkła, a także połyskującego metalu. Płytki ceramiczne typu lastryko uzyskiwane z naturalnych surowców są korzystne dla środowiska i bezpieczne dla użytkowników.

jak komponować płytki lastryko?

Weneckie podłogi wykonane z gresowych płytek lastryko pasują zarówno do klasycznego jak i nowoczesnego wystroju wnętrza. Barwne kafelki i dekoracje, mieniące się drobinkami marmuru doskonale zdobią ściany oraz okładziny kuchennych wysp i kominków. Z uwagi na wysoką odporność na ścieranie i parametry antypoślizgowe mogą być stosowane w przestrzeniach publicznych.

peerelowski styl czy ponadczasowe rozwiązanie? 

Z uwagi na nadzwyczajną trwałość oraz stosunkowo niski koszt wytworzenia, lastryko święciło tryumfy w czasach socrealizmu i z tym okresem było do niedawna kojarzone. Obecnie powraca do łask, a projektanci płytek ceramicznych prześcigają się w komponowaniu zadziwiających zestawień. Lastryko to wyjątkowe dzieło sztuki, które ma swoje własne odcienie, niepowtarzalne mozaiki i kolory.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl