wyszukaj według cech

nie masz czasu ani ochoty na żmudne serfowanie? zdefiniuj swoje potrzeby i wyszukaj produkty, które spełniają wymagane parametry.

stopień połysku
cena
  • od
    do

płytki imitujące beton i cement - bezpieczne dla zdrowia

W ostatnich latach świat architektury i wystroju wnętrz jest świadkiem prawdziwego odrodzenia stylu industrialnego. Wydobywany jest urok nieczynnych fabryk, nadaje się nowe życie istniejącym konstrukcjom i przestrzeniom. Ten wyjątkowy trend doprowadził do powstania płytek ceramicznych imitujących surowy beton, łuszczący tynk czy nowoczesny cement.

Dlaczego należy wybrać płytki a nie prawdziwy beton? czytaj poniżej...

 

 

płytki imitujące beton i cement

dlaczego należy wybrać płytki a nie prawdziwy beton?

Istotną cechą ceramiki wykonanej z naturalnych ekologicznych surowców jest bezpieczeństwo dla zdrowia. Płytki o wyglądzie betonu są łatwe w montażu i nie wymagają impregnacji, jak w przypadku rzeczywistych opcji betonowych. Dzięki obniżonemu współczynnikowi wchłaniania wody, ceramika ma doskonałe parametry techniczne: oporność na ścieranie, uderzenia i naprężenia. Mrozoodporny i higieniczny materiał nie ulega uszkodzeniu w kontakcie z chemikaliami. Można stosować wewnątrz lub na zewnątrz, w tym na podłogach, ścianach, obramowaniach kominków i tarasach.

jak imituje się wygląd zaprawy murarskiej w ceramice 

W płytkach odwzorowano monochromatyczne tła zarysowane nieregularnymi znakami. Inne kolekcje przypominają gładki cement z mikropęknięciami. Znajdziemy wzory, gdzie w powierzchni widoczne są imitacje drobnych kamieni i żwiru, czy wreszcie płytki do złudzenia przypominające półpłynny świeży beton w szalunku.

efekt retro czy nowoczesny?

Kolekcje płytek betonopodobnych oferowane są w szerokiej gamie efektów. Odtworzono minimalistyczne detale i unikalne cechy betonu. Powstał szereg produktów imitujących postarzane powierzchnie naznaczone upływem czasu. Zastosowanie surowych imitacji zaprawy cementowej pozwala na uzyskanie nowoczesnego klimatu wnętrza. Daje jednocześnie możliwości stylizowania w innych kierunkach.   

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl