płytki heksagon, oktagon, romb - kiedy potrzeba czegoś więcej
Płytki o geometrycznych kształtach to rozwiązanie bardziej niezwykłe niż klasyczne płytki czworokątne. Od kilku sezonów trend na sześcio- i ośmioboczne kafelki wstrząsa światem wnętrzarskim. Wybór wśród form i formatów, a także różnorodność powierzchni, pozwala na tworzenie niepowtarzalnych aranżacji na podłogach, ścianach i zewnętrznych tarasach.
Jak projektować z użyciem płytek heksagonalnych... czytaj poniżej
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
jak projektować z użyciem płytek heksagonalnych?
Geometryczne kształty dają przewagę projektową. Najpopularniejsze są płytki foremne, które po złożeniu tworzą organiczny kształt plastra miodu. Zarówno w drobnych mozaikach sześciobocznych, jak w gresach większego formatu można zaprojektować symetryczne wzory. Wielobarwne płytki typu patchwork w kształcie heksagonu doskonale ożywią fragment lub całą powierzchnię ściany czy podłogi.
czy oktagony powinny być czarno-białe?
Przyciągające wzrok oktagonalne płytki nadają pomieszczeniu wiktoriańskiego stylu vintage. Ich unikalny kształt jest na tyle prosty, że z łatwością wtapiają się w każdy projekt przedpokoju, kuchni czy łazienki. Porcelanowe płytki w kształcie ośmiokąta uzupełnia niewielki kwadratowy kafelek „tozzetto”. Ten drobny element ma znaczący wpływ na efekt końcowy projektu. Klasyczne połączenie bieli z czernią można zastąpić nowoczesnym przemieszaniem kolorów i faktur.
dlaczego wybrać płytki w kształcie rombu?
Wykorzystanie jednobarwnych płytek może zapewnić efekt niekończącego się piękna, gdzie szczeliny są niemal niewidoczne. Aby uatrakcyjnić wnętrze można użyć płytek w kontrastowych kolorach, rozmieszczonych losowo lub tworzących określony wzór. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie rombów matowych, szkliwionych i kafli o wypukłej strukturze.