płytki szczególnie polecane
płytka Sant Agostino Patchwork B&W mix 20x20 cm biało-czarna
płytka Sant Agostino Patchwork B&W mix 20x20 cm biało-czarna

199,00 zł

Cena regularna: 313,00 zł

płytka Tonalite Krakle Grigio 10x30 cm szara cegiełka efekt pęknięć
płytka Tonalite Krakle Grigio 10x30 cm szara cegiełka efekt pęknięć

119,00 zł

Cena regularna: 260,00 zł

płytka Sant Agostino Digitalart Mix 60x60 cm dekor motyw tkaniny
płytka Sant Agostino Digitalart Mix 60x60 cm dekor motyw tkaniny

209,00 zł

Cena regularna: 225,00 zł

płytka Ergon Metal.it Steel 60x60 cm szary metal z efektem zarysowań
płytka Ergon Metal.it Steel 60x60 cm szary metal z efektem zarysowań

79,00 zł

Cena regularna: 158,00 zł

płytka Bestile Dante Taupe Dekor 12x24 cm cegiełka ornament Z
płytka Bestile Dante Taupe Dekor 12x24 cm cegiełka ornament Z

132,00 zł

Cena regularna: 169,00 zł

płytka Lamborghini Interlagos Cherry 20x180 cm drewnopodobna naturalna
płytka Lamborghini Interlagos Cherry 20x180 cm drewnopodobna naturalna

199,00 zł

Cena regularna: 320,00 zł

płytka Ornamenta Tartan Ivory 60x60 cm mat jasna szkocka krata
płytka Ornamenta Tartan Ivory 60x60 cm mat jasna szkocka krata

429,00 zł

Cena regularna: 482,00 zł

płytka Arcana Miscela Nacar mat 60x60 cm jasne terazzo
płytka Arcana Miscela Nacar mat 60x60 cm jasne terazzo

119,00 zł

Cena regularna: 138,00 zł

płytka Sant Agostino Newdeco Patchwork 30x30 cm mix dekoracji
płytka Sant Agostino Newdeco Patchwork 30x30 cm mix dekoracji

120,00 zł

Cena regularna: 190,00 zł

nowości
przyglądamy się ofertom wyprzedażowym cenionych producentów europejskich, aby zaproponować ci jak najlepszy wybór modnych i popularnych, ale niedrogich płytek. Regularnie zasilamy magazyn ciekawymi produktami ceramicznymi, by były dostępne od ręki.
płytka Arcana Miscela Grafito mat 60x60 cm ciemno-szare terazzo
płytka Arcana Miscela Grafito mat 60x60 cm ciemno-szare terazzo

119,00 zł

Cena regularna: 138,00 zł

jak postępować z płytkami

rekomendacje dotyczące instalacji i pielęgnacji

 rekomendacje

przed instalacją płytek ceramicznych

Konieczne jest, aby przed instalacją płytek sprawdzić wszelkie odstępstwa od zakresów tolerancji, które producent określa w karcie danych technicznych. Kontrolę taką zwykle przeprowadza wykonawca i powinien wszelkie widoczne wady zgłosić nabywcy lub sprzedającemu zanim płytki zostaną zamontowane. Poniżej lista elementów, które należy skontrolować:

kaliber - symbol określający daną partię produkcyjną. Płytki o różnych kalibrach mogą różnić się wymiarami (szerokość / długość). W jednej przestrzeni należy stosować płytki tego samego kalibru.

płaska powierzchnia - należy ocenić czy płytki nie są wypaczone. Płytki nie powinny być wklęsłe lub wypukłe, z zakrzywionymi w górę lub w dół narożnikami. 

krawędzie - powinny być równe, a w przypadku płytek kwadratowych oraz prostokątnych narożniki powinny tworzyć kąt prosty.

grubość - dopuszczalne różnice w grubości płytek opisuje karta techniczna produktu. Odchylenia grubości nie powinny przekraczać tych zakresów.

pęknięcia - należy sprawdzić równoległe lub prostopadłe do krawędzi pęknięcia na powierzchni płytek, mogące powodować odrywanie wiórów szkliwa podczas cięcia.

złamania - w razie stwierdzenia, że płytki w opakowaniach uległy potłuczeniu, konieczne jest udokumentowanie tego faktu wykonując zdjęcia. 

powierzchnia - konieczne jest wychwycenie dziur, nierówności, zanieczyszczeń, zarysowań, otarć, plam i przebarwień na górnej powierzchni płytek. Jednolitość wykończenia matowego lub błyszczącego również powinna zostać zbadana. W płytkach dekoracyjnych mogą pojawić się defekty druku lub glazurowania, zacieki, ubytki zdobienia.

kolorystyka - istotne jest zastosowanie płytek z jednakowej partii kolorystycznej, opisanej na opakowaniu numerem odcienia (TONO). Przed instalacją należy sprawdzić spójność kolorystyczną wszystkich kartonów. 

Ważne! Po instalacji producent nie przyjmie reklamacji dotyczących widocznych wad.
  • Zalecane jest, aby przed przystąpieniem do instalacji “na sucho” ułożyć schemat montażu oraz uzgodnić z wykonawcą szerokość spoin. Najlepiej zrobić to w formie pisemnej.
  • Nie zaleca się pozostawiania opakowań z płytkami na zewnątrz. Zmiany temperatur, uszkodzenia opakowań lub kwaśne deszcze mogą spowodować zniszczenie płytek.

w trakcie instalacji płytek ceramicznych

  • Aby uzyskać jak najlepsze efekty kolorystyczne, zalecamy wybieranie płytek z różnych pudełek.
  • Podczas trwających prac budowlanych i remontowych koniecznie należy utrzymywać płytki w czystości oraz zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Cement, piasek, zaprawa i inne materiały, mogą powodować plamy lub mechaniczne ścieranie powierzchni. 
  • W razie potrzeby sugerujemy przechowywanie zapasowych płytek do wykorzystania przy naprawach lub testowaniu środków czyszczących. 

po instalacji płytek ceramicznych

Czyszczenie po zamontowaniu płytek ma zasadnicze znaczenie dla wszystkich późniejszych czynności konserwacyjnych. Ważne jest, aby możliwie szybko oczyścić miejsce pracy, usuwając pozostałości zaprawy murarskiej, kleju, farb itp. Przystępując do fugowania warto zabezpieczyć elementy znajdujące się w pobliżu płytek - drzwi, okna, parapety, progi, dekoracje i inne. Należy bezwzględnie postępować zgodnie z instrukcjami producenta fugi. Po wyschnięciu spoin, płytki powinny być czyszczone odpowiednim detergentem wg instrukcji umieszczonej przez producenta na opakowaniu. W zależności od tego, czy zaprawa fugowa jest na bazie cementu czy epoksydu należy stosować inne detergenty czyszczące.  

Po zainstalowaniu produktów z wykończeniem szlifowanym, polerowanym lub metalowym, detergent na bazie kwasu, którego zamierzasz użyć, musi zostać przetestowany na małej powierzchni płytek, najlepiej w miejscu mało widocznym.

Zalecamy unikanie używania produktów ściernych na dekoracjach, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię.

Po fugowaniu profili aluminiowych należy natychmiast usunąć wszelkie pozostałości za pomocą gąbki i łagodnego detergentu, aby zapobiec stwardnieniu fugi.

W przypadku płytek strukturalnych lub antypoślizgowych, czyszczenie warto powtórzyć kilka razy, ponieważ ten rodzaj produktu ma tendencję do zatrzymywania większej ilości zaprawy i brudu. Prawidłowe czyszczenie pozwoli przywrócić odpowiedni wygląd i uzyskać najlepsze właściwości antypoślizgowe.

Płytki o naturalnym matowym wykończeniu, w zależności od zaleceń producenta, można pokryć środkiem gruntującym. Zwykle nie jest to konieczne. Ponadto zbyt duża ilość produktu gruntującego, jeśli nie zostanie prawidłowo usunięta, może łatwiej zatrzymywać brud.

Płytki o spękanej powierzchni, typu „krakle” należy fugować wyłącznie jasnymi fugami, z uwagi na przebarwienia, które mogą powstać w szczelinach imitujących pęknięcia szkliwa. 

odbiór końcowy

Kontrola wykonania projektu polega na oględzinach powierzchni z odległości 1 metra, jeśli to konieczne, w okularach korekcyjnych. Wszelkie efekty widoczne tylko w świetle bocznym lub przy pomocy soczewek powiększających lub innych przyrządów optycznych nie mogą być uznawane za wady.  

utrzymanie i pielęgnacja

Trwałość powierzchni płytek ściśle wiąże się ze sposobem, w jaki o nią dbamy. Rutynowe czyszczenie w celu usunięcia codziennych zabrudzeń powierzchni wyłożonej płytkami, nie stanowi problemu. Wykonuje się je za pomocą szmatki lub gąbki zwilżonej rozcieńczonym roztworem neutralnego detergentu do płytek, zgodnie z instrukcją stosowania i rozcieńczania dostarczoną przez producenta detergentu.

Wskazane jest ograniczenie do absolutnego minimum stosowania silnie ściernych metod czyszczenia. Szczególnie w przypadku płytek o gładkim wykończeniu błyszczącym i satynowym, istnieje ryzyko zarysowania i utraty połysku.

Niektóre rodzaje zabrudzeń, jak piasek i inne drobiny, zwiększają ścierające działanie ruchu pieszych na powierzchni, dlatego sugerowane jest utrzymanie podłogi w jak największej czystości. Zaleca się stosowanie przy wejściu wycieraczek przeznaczonych do zatrzymywania brudu i wilgoci.

Gdy powierzchnia płytek wymaga odtłuszczenia lub odkamieniania, należy użyć specjalnych środków myjących, zgodnie z instrukcją producenta danego detergentu. Zalecamy wykonanie wstępnej próby na niewielkiej powierzchni, w mało widocznym miejscu. Wszelkie inne metody konserwacji należy przeprowadzać testowo najlepiej na nie zainstalowanej płytce. Odradza się stosowanie środków alkaicznych, mocnych rozpuszczalników i produktów zawierających kwasy.

Zachęcamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.                                                                                                  

sklep@3wy.pl          tel. +48 789 030 900

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl